Video

Tirta Empul temple (Pura Tirta Empul) is a Balinese water temple located near the town of Tampaksiring, Bali, Indonesia. The temple compound is frequently visited not just by Hindus for ritual purification. The temple pond has a spring which gives out fresh water regularly, which is considered to be holy and to fulfil the wishes of the devotees.
Tirta Empul Temple was founded in 962 A.D. during the Warmadewa dynasty and is dedicated to Vishnu.

Tradiční balijská kremace je čas oslav. Ceremonie Ngaben („přeměna na popel“) je pro cizince velmi pozoruhodná – např. David Bowie chtěl být pohřben tímto tradičním způsobem. Místní lidé jsou obvykle ochotni dovolit zahraničním hostům prožít tento jedinečný způsob vyslání zesnulého do dalšího života.

Canang sari je jednou z každodenních „obětin“ balijských hinduistů, kteří děkují a modlí se k Sang Hyang Widhi. Canang sari je možné vidět v balijských chrámech (pura), v malých svatyních v domech i na zemi jako součást větších „obětin“.

Meditas Bungalows, resort v Amedu, nabízí každý den v 11:00 kurz vaření, kde se účastníci učí vařit tradiční balijská jídla v rámci tříchodového menu.

Každé ráno kolem šesté rybáři na pláži Aas vyrážejí na svých bárkách na moře, aby se kolem osmé vrátili s košíky naplněnými makrelami. Jednoduchost, přesnost a tradičnost tohoto řemesla je vpravdě inspirující.